No 9.09.-11.09. Gruzijā Tbilisi notika starptautiskais Eiropas e-twinning skolotāju kontaktu seminārs ,,Wellbeing at school,,. No Latvijas piedalījās Gundega Daņilova un Elīna Strazdiņa, kā arī e twinning Nacionālā dienesta pārstāve Baiba Susēja. Pamattēma - studentu, skolēnu, skolotāju labjūtība izglītības iestādēs. Mācību priekšmetu skolotāji no Latvijas, Maķedonijas, Čehijas, Austrijas, Gruzijas, Īrijas, Norvēģijas, Vācijas un citām Eiropas valstīm piedalījās paralēlās meistardarbnīcās, nelielās darba grupās aktualizēja labizjūtas veicināšanas metodes, iemācījās lietot jaunus IKT rīkus, lai turpmāk izmantotu tos mācību projektos. Mežupes pamatskolas skolotāja Gundega Daņilova nodibināja jaunu starptautisko e-twinning projektu GREEN AI  kopā ar gruzīnu kolēģi Ingu Khergiani un ar albāņu kolēģi Dhuratu Myrtollari. Projekts veltīts dabas un apkārtējās vides tematikai.  Skolēni modelēs dažādas situācijas un darbosies starptautiskās komandās. Paldies Latvijas e-twinning Nacionālajam dienestam par iespēju paviesoties viesmīlīgajā Gruzijā! 

Gundega Daņilova, Mežupes pamatskolas e-twinning projektu koordinatore


                                                                                                                                             














                                                                                                                             





               *********

2023.gada decembrī noslēdzās e-twinning starptautiskais projekts ,,Haiku Art ''. Projektā sadarbojās apvienotās  skolu komandas no Rīgas 21.vidusskolas (sk.Evgenija Ivanova), Varšavas Szkoła Podstawowa nr 402 (sk.Magdalena Dudek) un Scoala Gimnaziala „Sf. Stelian” Umbraresti-Deal (sk.Monika) un Mežupes pamatskolas (sk.Ieva Šteinberga, sk.Gundega Daņilova).

Skolēni savās skolās angļu un latviešu valodas, kā arī vēstures un vizuālās mākslas stundās izpētīja Japānas haiku vēsturi un saprata, kā rakstīt haiku dzejoļus pēc īpaša pantmēra. Projektā iesaistītie skolēni  tulkoja, veidoja un apmainījās ar saviem haiku, ievietojot tos uz kopīgotās  www.padlet.com tāfeles. Dalībnieki rakstīja haiku latviešu, poļu, rumāņu un angļu valodā. Otrajā posmā tika vizualizēti Haikus, izmantojot GTI rīkus www.bing.com image creator un www.craiyon.comProjekta dalībnieki nosūtīja viens otram Ziemassvētku pastkartes, lai dalītos ar mākslu visā pasaulē. Tas bija starpkultūru ceļojums, kurā apvienota valoda, māksla un radošums, vienlaikus eksperimentējot ar mākslīgā intelekta (AI) rīkiem., skolēni ar mākslīgā intelekta atbalstu  veidoja gleznas un fotogrāfijas pēc haiku teksta motīviem. Visi darbi tika apkopoti e-grāmatā. Projekta dalībnieki nosūtīja viens otram Ziemassvētku pastkartes, lai dalītos ar mākslu visā pasaulē. Tas bija starpkultūru ceļojums, kurā apvienota valoda, māksla un radošums, vienlaikus eksperimentējot ar mākslīgā intelekta (AI) rīkiem.

Bijām priecīgi gadu mijā saņemt pastkartes no Rīgas, Varšavas un Umbrariesti-Deal
Paldies projekta dalībniekiem-7. un 9.klases skolēniem!
                                                                                                                                                                                                                                       Skolotājas Ieva un Gundega









*****************

Mūsu e-twinning iepriekšējā mācību gada projekts "Working together makes things better", kurš iekļuva e-twinning nacionālās atlases finālā, ar turku kolēģes Esras Meray Karakus līdzdalību tika iesniegts izvērtēšanai platfotmā ESEP (european school education platform). Starpskolu darbs vainagojies ar panākumiem - iegūts Eiropas e-twinning sertifikāts. Paldies mūsu skolotājai Gundegai Daņilovai.


**************

19. maijā lielākie skolēni devās mācību ekskursijā uz zinātnes centru "Vizium" Ventspilī. Centra apmeklējumu skolēni nopelnīja piedaloties Twinning projektā.
🙂

****

8.oktobrī mūsu skolas pārstāvji devās uz “Nacionālo eTwinning konferenci 2022” Rīgā, lai piedalītos e twinning Nacionālās balvas finālā. Pasākumam varēja sekot līdzi facebook tiešsaistē. Uzstāšanās tika veidota kā hibrīda mācību stundu-skolas komandas zēni no 7. un 8. klases un skolotāja Gundega ierakstīja video sveicienu, ieraksta laikā pastāstot par projekta saturu un IKT rīkiem un jaunajām prasmēm, kuras viņi apguva projekta laikā sadarbojoties ar turku, maķedoniešu, grieķu, azerbaidžāņu un spāņu vienaudžiem, bet Arturs Strazds no 7.klases kopā ar mammu Danuti klātienē, konferencē prezentējot savu komandu, pastāstīja par paveikto darbu starptautiskajā projektā,, “Working together makes things better”. Bijām septiņu republikas labāko projektu vidū, ar to lepojamies. Balvā saņēmām vērtīgus mācību piederumus, finālistu goda plāksni un un iespēju doties uz Ventspils zinātnes centru ,,Vizium".

Klātienes konferences laikā, skolotāji un vecāki klausījās izglītojošas lekcijas: Privātās pamatskolas “Domdaris” direktores un skolas dibinātājas Daces Jaundālderes Dātavas un Rīgas Pilsētas sākumskolas direktores Solvitas Lazdiņas pieredzi par to, kā veidot uz izaugsmi vērstu mācīšanās vidi, kura atbalsta un stimulē bērnu zinātkāri un motivē skolēnus sasniegt savu maksimālo potenciālu. Lektores dalījās ar praktiskiem piemēriem, kā motivēt skolēnus mācīties un kopā ar skolotājiem radīt vidi, kurā viņiem patīk atrasties, mācīties un izzināt pasauli ap sevi.
Paldies Arturam, Danutei, visai skolas komandai, 7. un 8.klases zēniem, kā arī skolotājām Gitai, Ievai, Montai un Ingai par aktīvu iesaistīšanos! Varu piebilst, ka mūsu kopīgais projekts saņēma nozīmīgas starptautiskas balvas projekta partnerskolu nacionālajos konkursos. Par to paldies Turcijas trīs skolu komandām, kuras aicināja uz sadarbību, īpaša pateicība skolotājai Esra Meray Karakus!:)
Skolotāja Gundega,projekta koordinatore
Foto: Latvijas eTwinning Nacionālais dienests un Gundega Daņilova











*********

No 9.-11.augustam, Valmierā, ,,Hotel Wolmar,, notika e twinning skolu seminārs ,,Skolēnu iesaiste e-twinning projektu plānošanā,,.Tika īstenota jauna pieeja-skolēni, Edītes Sarvas iedrošināti, meklēja un izvēlējās mācību saturā balstītas projektu idejas, bet skolotāji, kouča Laumas Žubules vadībā, diskutēja un izvēlējās, kā labāk atbalstīt savus skolēnus, lai viņi virzītu un īstenotu savus projektus, kā arī tos novērtētu. Mācību dienas bija spraigas un dinamiskas, jaunā projekta ideja par 3D printēšanu Mežupes pamatskolas, Zemītes sākumskolas un Galēnu pamatskolas trīs jauniešiem šķita - aizraujoša un pusaudžu interesēm piemērota. Seminārā piedalījās Mežupes pamatskolas 6.klases skolēns Arturs Strazds un skolotāja Gundega Daņilova.

Sirsnīgs paldies Arturam par drosmi un projekta idejas prezentēšanu, kā arī sirsnīgs paldies Artura vecākiem par pozitīvo sadarbību!





*

******

Esam gandarīti par panākumiem. Starptautiskais e-twinning projekts ,,Working together makes things better" pilnveidoja skolēnu digitālās un sadarbības prasmes, ļāva iepazīt citu skolu skolēnu ikdienu, veicināja komandas garu, darot visu kopā!

Paldies iesaistīto klašu skolēniem par piedalīšanos, paldies vecākiem un aizbildņiem, kuri balsoja par projekta aktivitātēm un projekta logo. Mums izdevās!

Skolotājas Gundega Daņilova, Gita Erbe, Ieva Šteinberga

*******

Šajā mācību gadā mūsu skolas e-twinning projekti ir starptautiski-sadarbojamies ar Turcijas, ZiemeļMaķedonijas, Grieķijas skolotājiem un skolēniem. Mežupes pamatskolas bērni un jaunieši nostiprina savas digitālās un sadarbības prasmes, strādājot kopā ar skolotājām Ievu un Gitu, projektos,,Felicitationes",bērni veido apsveikumus, tiekas studentu vebināros ar projekta partnerskolu audzēkņiem projektā,,Working together makes things better" un izspēlē sadarbības spēles, strādājot vienotā komandā. Savas domas skolēni publicē Linoit un kārto wordart vārdu mākoņus digitālā mācību vidē, kā arī filmē video par sadarbības spēlēm un iepazīst sadarbības iespējas izzinošos youtube video par koku dzīvi un cilvēka ķermeni kā smalku mehānismu, kur katram cilvēka orgānam ir sava nozīmīga vieta. Projekta laikā jaunieši iepazīst citu zemju kultūru un tradīcijas.
Skolotāja Inga kopā ar vecāko klašu skolēniem piedalās projektā "Etkili Öğrenmenin Sırrı Harmony" ("Efektīvas mācīšanās harmonijas noslēpumi"). Šajā  projektā skolotāji cenšas apvienot gan tradicionālo, gan tiešsaistes mācību metožu stiprās puses, lai nodrošinātu skolēniem saistošāku mācību pieredzi, izmantojot jaukto mācību modeli. Projektā  skolēni un skolotāji dalās savās idejās un sadarbojas, lai attīstītu savas idejas, sniedzot lietotājiem iespēju izveidot, kontrolēt un socializēt saturu, apgūt digitālās prasmes, digitālo dizainu, kodēt un izmantot digitālos medijus. Skolēni turpina  praktizēt droši un efektīvi izmantot internetu . 
Gundega Daņilova,projektu koordinatore








*******

Novembris-Latvijas dzimšanas dienas mēnesis. 5./6. klases zēni šogad ir mūsu skolas starptautiskā  e-twinning projekta ,,How do you celebrate?" dalībnieki. Digitālā mācību vide un caurviju prasmes -jaunas iespējas iepazīt citu Eiropas skolu jauniešu ikdienas dzīvi un svētku svinēšanas tradīcijas. Izmantojot google translate tulkotāju, IKT rīkus un www.etwinning.net mājas lapas karti, 5./6. klase iepazīst valstis, gūst jaunus iespaidus par to, kas kopīgs, kas atšķirīgs Eiropā un Latvijā. Dāvids un Kristjans veido prezentācijas par Latvijas svētkiem. Mūsu svētku sajūtu bagātina labā ziņa par to, ka esam saņēmuši e twinning titula skolas nosaukumu par 2020. un 2021. gadu, kā arī e-twinning skolas karogs ir skaista dāvana par iepriekšējos gados paveikto.

Gundega Daņilova
Mežupes pamatskolas e-twinning projektu koordinatore





25 Latvijas izglītības iestādes saņem “eTwinning Skola” atzinības zīmi un 

Eiropas Komisijas pateicības vēstuli

2020. gada oktobra beigās 25 Latvijas izglītības iestādes, kas aprīlī ieguva “eTwinning Skola” statusu, beidzot saņēma arī oficiālu apliecinājumu statusa iegūšanai – “eTwinning Skola” atzinības zīmi, karogu un suvenīrus, kā arī ES Inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāres Marijas Gabrielas (Mariya Gabriel) pateicības vēstuli.
25 Latvijas izglītības iestādes ir starp tām 2139 iestādēm visā Eiropā, kam eTwinning Centrālais atbalsta dienests šī gada aprīlī uz diviem gadiem piešķīra “eTwinning Skola” statusu, tādējādi novērtējot iestāžu aktīvu iesaistīšanos eTwinning projektu īstenošanā un pedagogu profesionālās pilnveides pasākumu veicināšanā. Konkursa kārtībā augsto atzinības zīmi piešķīra iestādēm, kurās darbojas aktīvu skolotāju komandas, kas īsteno eTwinning sadarbības projektus, skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību. Covid-19 ietekmē diemžēl nav iespējama oficiāla apbalvošana, kā tas notika iepriekšējos gadus, kā arī uz nezināmu laiku  pārcelts “eTwinning Skolu” forums, tomēr Latvijas eTwinning Nacionālais atbalsta dienests (NAD) cer, ka tas nemazinās skolu prieku un lepnumu par padarīto. Jau pēc nedēļas sešu apbalvoto skolu pārstāvji tiešsaistē pārstāvēs Latviju “eTwinning Skolu” Eiropas līmeņa konferencē, tāpat NAD meklēs iespējas organizēt profesionālās pilnveides pasākumus arī nacionālajā līmenī līdzīgi kā 2018.un 2019.gadā, k
ad statusu ieguvušās skolas piedalījās īpašās mācībās skolu komandām un notika papildus mentorēšanas aktivitātes.
Eiropas Komisija novērtē skolu ieguldījumu
Vēstulē komisāre pateicas skolas vadībai un skolotājiem par aktīvu darbu eTwinning: “Iegūtais “eTwinning Skola” statuss parāda, ka Jūsu skola ir izmantojusi jaunākos digitālos un radošos rīkus, lai uzlabotu skolēnu mācību sasniegumus, atspoguļo veiksmīgu sadarbību ar citām eTwinning skolām. Šis apbalvojums norāda arī uz Jūsu pūliņiem veicināt pedagogu profesionālo pilnveidi, tādējādi palīdzot pedagogiem uzlabot savas prasmes skolēnu labā.”
eTwinning Skola ieguvēju saraksts
Šogad, trešajā iniciatīvas gadā “eTwinning Skola” statusu pēc rūpīgas atlases uz diviem gadiem saņēma 25 Latvijas vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes (dažas saņem atkārtoti, citas – pirmo reizi):
Balvu sākumskola
BJC “Rīgas Skolēnu pils”
Daugavpils 16. vidusskola
Daugavpils pilsētas 20. pirmsskolas izglītības iestāde (saņem pirmoreiz)

Daugavpils Saskaņas pamatskola
Degumnieku pamatskola (saņem pirmoreiz)
Galēnu pamatskola (saņem pirmoreiz)
J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija
Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskola
Lībagu sākumskola
Liepājas Raiņa 6. vidusskola
Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde ,,Rūķītis” (saņem pirmoreiz)
Mārupes Valsts ģimnāzija (saņem pirmoreiz)
Mežupes pamatskola
Ogres tehnikums
Pāles pamatskola
Preiļu 1. pamatskola
Privātā vidusskola “Klasika”
Riebiņu vidusskola (saņem pirmoreiz)
Rīgas 2.pamatskola (saņem pirmoreiz)
Rīgas Austrumu vidusskola (saņem pirmoreiz)
Rīgas Teikas vidusskola
Tukuma 2. vidusskola
Viduskurzemes pamatskola-attīstības centrs (saņem pirmoreiz)
Zemītes pamatskola
Kas ir “eTwinning Skola” statuss?
eTwinning Eiropas skolu sadarbības tīkls 2018.gadā uzsāka iniciatīvu – skolas, kurās darbojas aktīva skolotāju komandas, kas īsteno projektus un papildus skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību, katru gadu var pieteikties “eTwinning Skola” statusam. Lai iegūtu “eTwinning Skola” statusu, vērtē skolotāju aktivitātes ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotību interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās un skolotāju sadarbību. Skolām statusu piešķir uz 2 gadiem. Apbalvotās skolas saņem “eTwinning Skola” atzinības zīmes, kas apliecina skolas izcilos rezultātus iepriekš minētajās jomās, kā arī papildus mācības skolas pedagogiem. Vairāk par “eTwinning Skola” statusa iegūšanu: https://etwinning.lv/etwinning-skola/ 
eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 836 000 skolotāju, no kuriem vairāk nekā 7000 ir Latvijas skolotāji. Informācija par eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.


Informāciju sagatavoja:
Baiba Suseja
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas vadītāja p.i. 
Mūkusalas iela 41 (2.stāvs), Rīga, LV-1004, Latvija
baiba.suseja@jaunatne.gov.lv
Tālr.:   +371 67358067

********************************************************************

 Darbojamies starptautiskajā projektā

,,Give yout hand to art" 

Projektā tika izmantota  mākslas terapija, sekmēta projekta jauniešu garīgā un emocionālā attīstība. Ar dažādiem terapiju veidiem projekta laikā palīdzējām viņiem tikt galā ar stresu un problēmām ikdienas dzīvē, sekmējām jaunu prasmju attīstību. Projekta laikā bērni iepazinuši mākslas un pasaku terapijas veidus, viesojušies virtuālajos muzejos un klātienē pabijuši skolas senlietu krātuvē, kopā ar mūzikas terapeitu Normundu apguvuši mūzikas instrumentu spēli, kā arī radījuši  improvizāciju ar mūzikas instrumentiem. Tika uzfilmēts video gan par projekta gaitu, kā arī  parādīta mūzikas instrumentu spēle zēnu izpildījumā.

Nākamajā mācību gadā ir domāts par virtuālas e- grāmatas izveidi kopā ar projekta partnerskolu jauniešiem.Ieskats projekta ,,Give your hand to art" norisē 2019./2020. mācību gads
Spied šeitPriekšnesums  Spied šeit
                                                                                                                                                                                                                                                                  e twinning koordinatore Gundega Daņilova


Mežupes pamatskolai piešķirts “eTwinning Skola” statuss  

Šogad 25 izglītības iestādēm Latvijā piešķir “eTwinning Skola” statusu.eTwinning Eiropas skolu sadarbības tīkls 2018.gadā uzsāka iniciatīvu – skolas, kurās darbojas aktīva skolotāju komandas, kas īsteno projektus un papildus skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību, varēja pieteikties “eTwinning Skola” statusam.

Lai kļūtu par “eTwinning Skolu”, vērtē skolotāju aktivitātes ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotību interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās un skolotāju sadarbību. 2018.gadā statusu piešķīra 24 skolām, 2019. gadā – 10, bet šogad – 25. Šobrīd pavisam 35 iestādēm ir “eTwinning Skola” statuss. Skolām statuss tiek piešķirts uz 2 gadiem. Visas skolas augustā saņems “eTwinning Skola” plāksnes, kas apliecina skolas izcilos rezultātus iepriekš minētajās jomās.

Šogad, trešajā iniciatīvas gadā “eTwinning Skola” statusu pēc rūpīgas atlases uz diviem gadiem saņēma 25 Latvijas vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes (dažas saņem atkārtoti, citas – pirmo reizi):

  • Balvu pamatskola
  • BJC “Rīgas Skolēnu pils”
  • Daugavpils 16. vidusskola
  • Daugavpils pilsētas 20. pirmsskolas izglītības iestāde (saņem pirmoreiz)
  • Daugavpils Saskaņas pamatskola
  • Degumnieku pamatskola (saņem pirmoreiz)
  • Galēnu pamatskola (saņem pirmoreiz)
  • J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija
  • Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskola
  • Lībagu sākumskola
  • Liepājas Raiņa 6. vidusskola
  • Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde ,,Rūķītis” (saņem pirmoreiz)
  • Mārupes Valsts ģimnāzija (saņem pirmoreiz)
  • Mežupes pamatskola
  • Ogres tehnikums
  • Pāles pamatskola
  • Preiļu 1. pamatskola
  • Privātā vidusskola “Klasika”
  • Riebiņu vidusskola (saņem pirmoreiz)
  • Rīgas 2.pamatskola (saņem pirmoreiz)
  • Rīgas Austrumu vidusskola (saņem pirmoreiz)
  • Rīgas Teikas vidusskola
  • Tukuma 2. vidusskola
  • Viduskurzemes pamatskola-attīstības centrs (saņem pirmoreiz)
  • Zemītes pamatskola

Apsveicam skolas un novērtējam skolotāju, skolēnu un skolas vadības ieguldījumu!

***********************************

LEPOJAMIES :)

Mežupes pamatskola ir apbalvota ar diviem Eiropas Kvalitātes sertifikātiem par lielisko darbu ar eTwinning projektiem "Artistic Heritage...in a Cultural Box" un "From heart to heart , From school to School ,Art Quilt / Gönülden Gönüle Okuldan Okula Sanat Yorganı". Tas nozīmē, ka skolotājas darbs, skolēnu darbs un skola ir atzīta visaugstākajā Eiropas līmenī.



    






      2019./2020.m.g. novembrī sācies darbs mācību projektā ,,My pet- mans mājdzīvnieks,,. Skolotāja Gita Erbe no mūsu skolas un Karīna Gomola no Daugavpils 16.vidusskolas kopā ar izglītojamiem izmantos video filmēšanu, fotogrāfēšanu, stāstu veidošanu latviešu un angļu valodā. Bērni izveidos teksta uzdevumus un pasaku grāmatu par mājdzīvniekiem un sūtīs to pabeigt partnerskolas skolēniem. Kopā interesanti, kopā mācības var apgūt citādi!
5. un 6.klases skolēni sāks darboties starptautiskā projektā ,,Give your hand to art,,. Būs iespēja zīmēt, dejot, spēlēt teātri. Projekta noslēgumā tiks izveidota e grāmata, kurā redzēsim starpriekšmetu saikni starp mākslas terapiju un mācību priekšmetiem. 

e twinning koordinatore Gundega Daņilova


      Pirms 2019./2020. mācību gada sākuma Siguldā notika e twinning literatūras skolotāju kursi sadarbībā ar Ziedoņa muzeju. Iemācījāmies radošas metodes par skeču un scenāriju veidošanu, kā arī muzeja teritorijā pie Lojas upes smilšakmens krastiem rakstījām dzeju gluži kā Imants Ziedonis. Atgriežoties savās skolās, uzsākām projektus. Mūsu skolas 8. klases meitenes līdz decembra vidum darbosies Ropažu vidusskolas, Kronvalda Ata un mūsu skolas mācību projektā ,,Latvju dainas jaunajās krāsās,, .Skolēni izvēlas tautasdziesmas, šifrē tās ar zīmējumu un Widgit programmas palīdzību un nosūta tautasdziesmas abām partnerskolām. Viņi cešas atšifrēt sūtījumu, sūta to Ropažu vidusskolas jauniešiem, viņi tulkos tautasdziesmas angliski un krieviski. Noslēgumā visiem kopā izdosies veidot animācijas filmiņas par tautasdziesmu saturu. Darbojamies aizrautīgi. Jaunas mācību metodes iedrošina skolēnus atklāt jaunu informāciju no cita skatu punkta.

e twinning koordinatore Gundega Daņilova

Mūsu skolas skolotāja piedalās Eiropas eTwinning skolu starptautiskā konferencē Īrijas galvaspilsētā Dublinā

 2019.gada 9.-11.maijā skolotāja Gita Erbe piedalījās eTwinning Schools Thematic Conference,2019. Dublinā Īrijā. Eiropas valstu etwinning skolu pārstāvji piedalījās praktiskās meistardarbnīcās par aktuālām tiešsaistes mācību projektu tēmām un skolu partnerībām. Skolotāja kopā ar Eiropas kolēģiem papildināja zināšanas par prezentāciju, publiskas runas nozīmības veidošanu, dalījās ar pieredzi skolu sadarbībā, pārrunāja tehnoloģiskās jaunrades iespējas. Etwinning vēstnieki no Īrijas, Latvijas un Itālijas pastāstīja par savu pedagoģisko pieredzi. G.Erbe ar kolēģiem no Daugavpils un Ukrainas nolēma rudenī kopā ar skolēniem uzsākt jaunus e twinning projektus.
 
                                                                                                                                      G.Rezevska (e-twinning projektu koordinatore Mežupes pamatskolā)

************************************

  2018./2019. m.g. esam viena no 24 e twinning titula skolām Latvijā. Aktīvi iesaistāmies mācību projektos. Skolēni jēgpilni mācās interneta vidē, meklē informāciju, sadarbojas, komunicē ar partnerskolu skolēniem Latvijā un Eiropā. Mūsu pedagogi G.Erbe un G.Rezevska iesaistījās mentoringa apmācībās Jūrmalā. Par Purmsātu speciālās internātspamatkolas un Zemītes pamatskolas skolēnu kopīgo projektu ,,Sniegs un prieks" esam saņēmuši E twinning nacionālā atbalsta dienesta projekta kvalitātes sertifikātu. Vienaudźi no abu skolu 2. un 3. klases veica eksperimentus ar sniegu un ledu, novēroja gadalaiku pārmaiņas. Šobrīd aktīvi vēl trīs projekti, viens par "art quilt" rokdarbu tehniku, kurā 7. klases meitenes veidoja lielā gobelēna fragmentus, kurus sūtam uz Turciju, lai izveidotu mīlestības tēmas gobelēnu. Otrajā projektā bērni iepazīst māksliniekus no partnerskolu skolēnu valstīm Spānijas, Itālijas, Serbijas, Somijas un Latvijas un veido e grāmatu par mākslu. Trešajā projektā bērni ar īpašām vajadzībām dalās ar grafisku informāciju par ikdienas aktivitātēm skolā Twinspace vidē, arī šis projekts ir starptautisks. Esam priecīgi, ka maija sākumā mūsu skolotāja G.Erbe piedalīsies e twinning skolu konferencē Īrijas galvaspilsētā Dublinā un pastāstīs citiem par mūsu skolēnu daudzveidīgo mācīśanās pieredzi.


           

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    G.Rezevska- skolas e twinning koordinatore


**************************************************************

Skolai piešķirts “eTwinning Skola” statuss  


2018. gada aprīlī 24 Latvijas izglītības iestādēm eTwinning Centrālais atbalsta dienests piešķīra “eTwinning Skola” statusu, tādējādi novērtējot iestāžu aktīvu iesaistīšanos eTwinning projektu īstenošanā un pedagogu profesionālās pilnveides pasākumu veicināšanā.

Purmsātu speciālā internātpamatskola arī saņēmusi  “eTwinning Skolas” plāksni, suvenīrus ar e-twinning magnētiņiem un uzlīmēm, kurus izmantosim citos nākamajos mācību projektos.Skolai atsūtīta arī ES izglītības, jaunatnes, sporta un kultūras komisāra Tibora Navračiča pateicības vēstule.Vēstulē komisārs pateicas skolas vadībai un skolotājiem par aktīvu darbu eTwinning: “Iegūtais “eTwinning Skola” statuss parāda, ka mūsu skola ir izmantojusi jaunākos digitālos un radošos rīkus, lai uzlabotu skolēnu mācību sasniegumus, atspoguļo veiksmīgu sadarbību ar citām eTwinning skolām. Šis apbalvojums norāda arī uz mūsu pūliņiem veicināt pedagogu profesionālo pilnveidi, tādējādi palīdzot pedagogiem uzlabot savas prasmes skolēnu labā.”eTwinning Eiropas skolu sadarbības tīkls šogad uzsāka jaunu iniciatīvu – skolas, kurās darbojas aktīva skolotāju komandas, kas īsteno projektus un papildus skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību, varēja pieteikties “eTwinning Skola” statusam un rezultātā statuss tika piešķirts 24 iestādēm Latvijā.Turpināsim sadarboties, papildināsim mācīšanās un mācīšanas pieredzi, mācīsimies viens no otra un visi kopā!                                                                                                                                                                                                                                                                 Gundega Rezevska                                                                                                              Purmsātu speciālās internātpamatskolas e-twinning komandas koordinatore

*************************

eTwinning seminārs Bratislavā

          No 26. līdz 28. aprīlim piedalījos special needs e-twinning seminārā Bratislavā. Slovāku un poļu kolēģi dalījās ar labās prakses piemēriem- kā veidot veiksmīgus mācību projektus Twinspace vidē kopā ar bērniem un jauniešiem ar speciālajām vajadzībām. Piedalījos praktiskās IKT rīku apguves un mākslas terapijas izmantošanas  meistardarbnīcās kopā ar Eiropas speciālo skolu kolēģiem. Visi dalībnieki saņēma starptautiskos e-twinning sertifikātus par piedalīšanos, kā arī mācību materiālus un prezentācijas. Semināra materiāli pieejami  virtuālā formātā speciāli semināram izveidotā mācību vidē internetā. 

 Exemplary Teacher Training Materials.zip

Paldies mūsu skolas vadībai un e-twinning Nacionālajam dienestam  par iespēju apgūt starptautisku pieredzi!

Gundega RezevskaPurmsātu speciālās internātpamatskolas e-twinning komandas pārstāve

                  Darbu e twinning jomā aizsākām 2015./2016. mācību gada pavasarī. Kopā ar Liepājas vakara maiņu vidusskolas jauniešiem un skolotāju A.Burkevicu mūsu skolas 9.c un 9.klases izglītojamie un  skolotājas S. Bertašjus, I.Šķubere un G. Rezevska piedalījās mācību projektā”par toleranci  ,,Zeme ir mājas visiem mums”.Apmainījāmies ar videofailiem, fotogrāfijām, prezentācijām e twinning live vidē. Skolēniem vislabāk patika dažādās  failu lejuplādēšanas iespējas un filmēšana ar saviem viedtālruņiem un planšetdatoriem. Projekts, iesniedzot to izvērtēšanai, ieguva E twinning Kvalitātes sertifikātu.

            2016./2017. mācību gadā kopš novembra mūsu arodizglītības specialitātes ,,pavāra palīgs”jaunieši un skolotāji E. Erode- Kvizikevičiene, S. Bertašjus, I. Šteinberga, I. Šķubere un G. Rezevska iesaistījās divos projektos . Abi projekti bija starptautiski- sadarbojāmies ar Gruzijas, Albānijas, Bulgārijas skolu pedagogiem un viņu audzēkņiem.

             Projekts,, Digital Citizen’s - My City then and Now” ļāva mums parādīt savas valsts vēsturi, dalījāmies ar Priekules novada leģendām, angliskā versija tika izstrādāta leģendai par Priekules Ikaru.

           ,,Christmas and New Year in my country” koordinēja Gruzijas pilsētas Tbilisi pedagoģe Manana Baqradze. Visu iesaistīto valstu skolu pedagogi un jaunieši jēgpilni izmantoja  IKT rīkus un dalījās ar Ziemassvētku receptēm, tradīcijām, svētku tērpiem, telpu dekorējumiem, māju un pilsētu ielu greznojumiem. Arī mūsu jaunieši decembrī  izrādīja savu iniciatīvu un fotogrāfēja svētkus Kurzemes pilsētās.Ar projekta partneriem esam apmainījušies ar videosveicieniem virtuālajā e twinning live vidē.

                   E twinning ļāva mums labāk iepazīt citu valstu kultūru, varējām nostiprināt angļu valodas prasmes.

          2017. gada aprīlī 1./2./3. klases bērni, skolotājas Ieva Šteinberga, Selga Bertašjus, Inga Šķubere, Gundega Rezevska sadarbībā ar Liepājas speciālo internātpamatskolu piedalījās nacionālajā  projektā ,,Virtuālais  alfabēts”. Alfabēta izveides procesā bērni zīmēja burtu paskaidrojošus zīmējumus, tos fotogrāfēja, ierakstīja atbilstošā burta skaņas, ierunāja tekstu(teikumus). Mūsu un Liepājas projekta dalībnieku komandas izstrādāja savu e-alfabētu, ko publicēja iesaistīto skolu mājas lapās un youtube vietnē. Projekts ieguva projekta Kvalitātes sertifikātu.

           2017. gada martā un aprīlī G.Rezevska, I.Šķubere un 1./2./3. C klases bērni piedalījās starptautiskajā projektā ,,We have special education class”, daloties ar savu skolas dzīves ikdienu, iepazīstoties ar citu valstu bērnu ikdienu skolā.

         Eiropu skolu pedagogiem e twinning mājas lapā ir plašas iespējas pašpilnveidei. Esam piedalījušies tiešsaistes kursos un  vebināros Anny Meeting platformā, esam iepazinuši kā lietot skaņu Audacity programmā, kādas ir digitālās pamatprasmes mūsu laikmetā.Ir uzklausīta informācija par Edurio anketēšanas iespējām skolā, par mācīšanas un mācīšanās pilnveidi. 2017. gada februārī apguvām jaunas IKT zināšanas Kurzemes reģiona e-twinneru seminārā Skrundas vidusskolā, mācījāmies par Addobe conect rīkiem un komunikācijas iespējām tiešsaistes vidē. Šajā seminārā piedalījās G.Erbe un G.Rezevska. Turpmākajos mēnešos notika piedalīšanās e-twinning piedāvātajos vebināros tiešsaistē. 2017. gada 7. oktobrī G.Rezevska piedalījās e-twinning konferencē Spīķeru koncertzālē Rīgā un tikās ar e-twinneriem un finālistiem no Latvijas skolām.

          2017./2018. mācību gadā skolotāja I.Šķubere un 2.c/4.c klases skolēni piedalās starptautiskā projektā kopā ar Turcijas skolu pārstāvjiem ,,Special days with special children”, daloties ar savu skolu ikdienu fotogrāfijās un komentāros.

        Arī 4./6. klases skolēni kopš rudens kopā ar skolotājām G.Rezevsku un I.Šķuberi piedalās nacionālajā projektā,,Spoku stāsts par...” sadarbībā ar Raunas vidusskolas 5. un 6. klases skolēniem un skolotāju Intu Paipalu. Bērni rakstīja spoku stāstus par Priekules un Raunas novadu interesantākajām vietām, tās ilustrēja, ar planšetdatoriem uzņēma video un ierakstīja skaņu. Šobrīd notiek projekta noslēgums. Katra skola veido animācijas filmas par saviem spoku stāstiem. Noslēgumā viņi dalīsies pieredzē par paveikto un darīs to tiešsaistē.

Purmsātu speciālās internātpamatskolas skolotāja G.Rezevska

(e-twinning mācību projektu pārstāve skolā)